Ndeshja e vitit

0
163

Argjentina dhe Franca po ndeshen me njëra-tjetrën në finalen e madhe të Botërorit të Katarit, në stadiumin “Lusail”, me të dyja skuadrat që kërkojnë të jenë triumfuesit e këtij botërori.

Argjentinasit arritën të marrin një penallti teksa Messi ishte ai që morri përsipër goditjen, të cilin arriti ta çonte në rrjetë.

Stadiumi Lusail shpërthen teksa Messi kalon Argjentinën në avantazh.  Stadiumi ka shpërthyer. Mbështetësit e Argjentinës janë të gëzuar – duke kërcyer lart e poshtë dhe duke valëvitur flamuj lart mbi kokat e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here