Ndryshon moti ,bien reshjet e para të borës për këtë vit në vend

0
45

Edhe pse jemi në fillim të Nëntorit, në juglindje janë shënuar reshjet e para të deborës.

Ulja e temperaturave gjatë ditëve të fundit është shoqëruar me reshje të pakta  bore në lartësitë mbi 1 mijë metër mbi nivelin e detit.

Reshje më intensive ka pasur në Malin e Gramozit në Kolonjë, ku trashësia e borës ka qenë mbi 10 cm.

Nga bora nuk ka pasur probleme për qarkullimin  e mjeteve në akset nacionale dhe ato dytësore të Qarkut të Korçës.

Sinoptikanët bëjnë me dije se temperaturat kanë rënë deri në 3 gradë .

Shkruaj nje koment