Nën akuzë për 3 vepra penale, gjykata lë në burg Alda Klosin

0
78

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për ish-zyrtaren e Kryeministrisë Alda Klosi

Mbi ish-zyrtaren rëndëojnë tre akuza: deklarim i rremë para oficerëve, fshehje pasurie dhe pastrim parash. Klosi u njoh me masën e sigurisë teksa ndodhet e shtruar në spital, pasi shfaqi probleme me gjendjen shëndetësore pas arrestimit,

Ish-zyrtarja ran ë pranga pas dëshmisë së pastrueses Rozeta Dobi, e cila deklaroi se kishte inskenuar grabitjen e parave në banesën e Klosit, pasi kjo e fundit i kishte kërkuar t’i merrte.

Shkruaj nje koment