Nënkryetari i CDU-Wadephul: Shembja e Teatrit rrezikon negociatat

0
185

Nënkryetari i CDU-së Johann Wadephul një mbrojtës i flaktë i të ardhmes Europiane të Shqipërisë është shprehur i zhgënjyer me shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë.
Me një status në Twitter, Whadephul është shprehur se ky veprim i qeverisë shqiptare, rrezikon seriozisht negociatat e Shqipërisë me BE-në,
Ai ka lobuar fort në grupin e CDU-së që të votojnë pro Shqipërinë, por dhe me Holandën dhe vendet e tjera skeptike ndaj vendit tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here