Nesër në shesh….

0
510

Nga Skerdian Dhuli. 

Per ti thene kesaj qeverie: Se ata qe jane kunder krimit jane me shume si ti.

Se ata qe jane kunder korrupisionit jane me shume se ju hajdutet e Rilindjes.

Se ata qe jane kunder Beqjezimit dhe Vilma Nushit, jane me shume se ju.

Se ata qe Rilindja nxjerr nga burgu per zgjedhje, jane shume me pak se ata qe do e burgosin Rilindjen.

Se ata qe jane kunder droges qe ka mbire si bari ne cdo cep te ketij vendi, jane me shume se ju banda kriminale.

Se ata qe jane per nejshtet dinjitoz e per institucione, jane me shume sesa ju injorantet qe e moret ne qafe Shqiperine.

Se ata qe jane kunder shtetit qesharak qe PS-LSI kane ndertuar, duke bere gare kush vjedh me shume, jane shume me shume se ju.

Se ata qe kane kunder krimineleve te Rilindjes ne Kuvend dhe cdo qelize te Rilindjes, jane shume me shume se ju.

Se kete shtet nuk mund ta udheheq Shullazi, Kel Balili, Hakmarrja per Drejtesi apo Lul Berisha. Se kete shtet nuk mund ta komandojne organizatat kriminale.

Se ne kete shtet nuk mund te vritet e ardhmja.

Se ketu duhet te kete demokraci e jo banditokraci.

Se ketu duhet te kete ligj dhe te drejta, e jo banda e kleptokrate.

Se ky vend ka zot, e zoti jemi NE.

Se ne kete vend duhet te kete media te lira e jo prona te Rames.

Se ketu duhet te kete zgjedhje e jo pacavure te Rames.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here