Nesër viziton Kosovën, Kurti “injoron” sërish Ramën

0
75

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nesër në nder të 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, do të vizitojë Vlorën.

Kurti tha se do të bëjë homazhe dhe nderim dëshmorëve e heronjve që sakrifikuan jetën e tyre për liri. I pyetur nëse do të ketë mbledhje mes dy qeverive, Kurti tha se do të ketë në të ardhmen, por pa dhënë një datë të caktuar.

“Sigurisht se do të kemi edhe mbledhje të qeverive në të ardhmen. Ndërkaq, unë sonte do të jem në Tiranë, për shkak se teatrot tona do të japin një shfaqje përmbyllëse me regji të Ilir Bokshit dhe njëkohësisht do të japin edhe çmimet përkatëse. Ndërkaq, nesër do të jem në Vlorë, ku do të bëjmë homazhe, nderim për pa numër dëshmorë e heronj të cilët sakrifikuan që të jemi të lirë e të bashkuar. Deri më tani kemi 184 marrëveshje dhe nuk ka asnjë qeveri në Kosovën e pavarur e cila ka bërë më shumë marrëveshje dhe zbatim të tyre sesa kjo e jona për rreth 2/3 e mandatit”, tha Kurti.

I pyetur nëse do të ketë takim nesër me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama apo presidentin, Kurti nuk ka komentuar një gjë të tillë.

Shkruaj nje koment