Nga nesër ulen temperaturat

0
51

Nga e hëna deri në mesjavë, moti në Shqipëri vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare.
Më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat veriore. Pjesa e dytë e javës fuqizon vranësirat në territor duke sjellë edhe reshje në shumë zona të Shqipërisë.
Edhe temperaturat do të ulen të hënën dhe përgjatë javës ku minimumi pas mesjavës mund të zbresë pranë 0°C në zonat e thella veriore, duke krijuar mundësi për shfaqjen e reshjeve të pakta të dëborës në majat e maleve në veri dhe verilindje.

Shkruaj nje koment