Ngjarja e rende ne Himare, Tomori: Sa te peshtire jane keta, nuk kane din e iman

0
231

Nga Klodian Tomori

Sa te peshtire jane keta, nuk kane din e iman. Ndodhi ngjarja ne Himare, policia shperndan njoftim neper media qe drejtori i policise Gledis Nano pezulloi menjehere nga detyra policin qe vrau femijen. Ky lajmi merret dhe jepet si lajm kryesor ne te gjitha mediat me titra te fundit. Me nje fjale qe ne jemi ne balle te puneve dhe nuk tolerojme keshtu gjerash. Tjetri eshte nen akuze per vrasje, ky del si Nastradini thote e pezullova nga detyra. Se jane sharlatane keta nuk jane shtetare. Qeveri kastravecash. Tani beni dhe nje sondazh andej nga ai televizioni i sondazheve ku ta nxirrni policine si institucionin me te besuar nga qytetaret. Kontraktoni ate sharlatanin e inceneratoreve tja u zgjidhe kete hall. Jepini.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here