Ngjarje kriminale e quan ish deputeti Shehu, incidentin e dhunshëm në Memaliaj

0
51

Ngjarja ne Memaliaj ku kryebashkiaku i votuar nga nje pjese e vogel e qytetareve te Memaliajt, konfrontohet me gazetarin Piro Nase, ka marre vemendjen edhe te ish deputetit Tritan Shehu.

Ne nje postim ne rrjetin social FCB, zoti Shehu e ka konsideruar kete ngjarje si nje skandal te vertete dhe aq me teper qe eshte prove e nje procesi bandidest votimi qe i parapriu 30 qershori.

Me poshte postimi i plote i zotit Shehu.

Ngjarje kriminale ne Memaliaj.
Dhunohet gazetari i mirenjohur Piro Nase ne krye te detyres, nga i veteshpalluri Kryetar Bashkie aty Gjolek Gucaj, si produkt i procesit kriminal te 30 Qershorit.
Z. Piro sulmohet nga ky bicim Kryetar vecse po filmonte momentin qesharak kur Kryetarja e PS Etmonda Harizi, po i vendoste atij shiritin Kuq e Zi.
Atij gjate “sulmit” i flaket edhe aparati profesional.
Me tej gazetari kercenohet nga keta te dy si dhe nga “keshilltari” i PS Luan Halilaj per ta fshire regjistrimin e realizuar.
Nje skene kjo e denje per ate proces banditesk votimi, qe pa asnje dyshim nuk mund te prodhonte produkt tjeter.
Populli me vlera te vecanta i Memaliajt, ashtu sic perbuzi ate farse votimi me 30 Qershor duke e bojkotuar masivisht, apo duke nxjerre qindra flete votimi te pa vlefeshme, shume shpejt do ta flake ne “kosh” kete pseudo kryetar nepermjet procesit te aferte zgjedhor lokal e politik bashke.

Shkruaj nje koment