Ngjarjet kriminale dhe hetimet në proces, Gledis Nano paraqitet në SPAK

0
43

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, është paraqitur sot në SPAK.

Mësohet se Nano zhvilloi një takim informues me kreun e SPAK, Arben Kraja, lidhur me hetimet e grupeve kriminale, hetimet pasurore dhe ekzekutimin e vendimit të gjykatës për sekuestron ndaj pronave të ndërtuesit Gjini.

Aktualisht SPAK ka të hapura disa hetime ku janë përfshirë edhe zyrtar të lartë e ish-zyrtarë, ministra, kryebashkiakë e ish-kryebashkiakë.

Shkruaj nje koment