Nikolla “shpëton” Ramën nga llogaridhënia, nuk pranon kërkesën e opozitës për interpelance mbi rritjen e çmimeve

0
16

Kryeministri Edi Rama nuk do të japë “llogari” sot në Kuvend për rritjen e çmimeve. Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla nuk e ka pranuar kërkesën e PD-së dhe deputetëve të Komisionit të Rithemelimit për interpelancë me Ramën mbi këtë çështje.

Ndërkohë të shtunën është paralajmëruar një protestë masive kundër rritjes së çmimeve. Në rendin e ditës së seancës së sotme, që do të nisë në orën 10.00 janë parashikuar interpelancat e deputetit socialist Erion Braçe me ministren e Bujqësisë, Frida Krifca.

Shkruaj nje koment