Një vit pa marrë rrogën, trajneri i kombëtares nuk duron më dhe dorëhiqet

0
128

Jose Peseiro mbante postin e trajnerit të Venezuelës prej shkurtit të vitit 2020. 61-vjeçari portugez nuk paguhet prej kohësh dhe nuk ka duruar më.

Peseiro ka vendosur të largohet nga drejtimi i kombëtares së Amerikës Latine, që renditet e parafundit në grupin e eliminatoreve të Katar 2022.

Jorge Giménez (@jandresgimenez): “El día de ayer nosotros recibimos una carta por parte de José Peseiro (@JosePeseiro) rescindiendo su contrato.”

— FVF (@FVF_Oficial) August 20, 2021

Tekniku ka dërguar një letër zyrtare në FVF (Federata Venezueliane e Futbollit), aty ku shkruan se jep dorëheqjen, pasi ka gati një vit që nuk merr rrogën

Shkruaj nje koment