Nuk e lejojnë të kandidojë si i pavarur, Merkuri kallëzon penalisht kreun e degës së PS në Sarandë

0
156

Kandidati i pavarur në Sarandë, Gjergj Merkuri, ka kallëzuar penalisht kreun e degës së Partisë Socialiste në këtë zonë, Eleron Gjoni, për pengimin e tij të garojë në zgjedhje.

Në kallëzim përmendet dhe pengimi me anë të dhunës e kanosjes. Ish-kryetari i PS Sarandë, Gjergj Merkuri  po tenton të kandidojë i pavarur për këtë Bashki në zgjedhjet lokale të 14 majit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here