“Nuk u bë deti kos”, Elisa Spiropali refuzon rritjen e ndihmës ekonomike për njerëzit në nevojë

0
277

Teksa vendi po përballet me një situatë të vështirë ekonomike për shkak të Covid-19, Elisa Spiropali ka refuzuar sot propozimet e bëra nga disa deputetë, për rritjen e ndihmës ekonomike për të pamundurit. Ajo u shpreh se “nuk u bë deti kos”, për qindra familje që tërmeti u shembi banesat dhe sot janë të detyruar të jetojnë në çadra, apo të tjerë që pandemia iu hoqi mundësinë e një pune. Kështu Elisa goditi sot pikërisht ata që vuajnë në çadra nga tërmeti, ndërsa dimri i pret përpara dhe nga ana tjetar u mashtruan nga qeveria e Rilindjes se do iu rindërtoheshin shtëpitë.

Shkruaj nje koment