O tempora, o mores!

Ish deputeti i djathte i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, ne nje postim ne fb ka ironizuar homologuen e vet te majte Cuci, pas nje interviste qe ky i fundit dha ne nje tv informativ. Cuci gjate intervistes cuditerisht tha se “Djegia e mandateve parlamentare te deputeteve te djathte eshte kritikuar ne Gjirokaster jo vetem nga socialistet, por edhe nga demokratet”. Se ku e pa, degjoi ose sondoi kete “lajm” Bledi Cuci, as Zoti nuk e di. Per me teper ndiqni te plote postimin e zotit Shehu: Deputeti e ministri i Rilindjes Blendi Cuci sot ”entusiazmohet” kaq shume, sa flet edhe ne emer te elektoratit te PD te Qarkut te Gjirokastres.
Cuditerisht i jep te drejten vehtes te “publikoje” edhe opinionet e mendimet e atyre, qe kane votuar PD, qe kane qene ne shumice ne protestat kunder partise se tij, jo vetem per zhvillimet e fundit, por nder vite diskrimini, harrese, varferi, arrogance mbi qytetaret shume te nderuar te ketij Qarku, te realizuar nga Rilindja.
Ata banore me vlera te vecanta, qe mizerja, perbuzja, qe kanabizimi si produkt i kasaj maxhorance i zhyti shume me thelle ne mjerim e shtypje, sot me mijra jane detyruar te braktisin ato vise plot mundesi; dhe kjo pa dallim feje, bindje politike, nivel edukimi etj.
Dhe natyrshem keta banore do t’i thonin “Jo Rames” edhe se fundmi, qofte dhe ata qe qene vetem fizikisht dhe si te ngrire prezent ne ato salla te tipit Kim Jong-un, nga presioni e kercenimet kjo.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment