PD bojkot komisioneve parlamentare, deri në arrestimin e Tahirit

0
191

Partia Demokratike do të bojkotojë Komisionet deri të mërkurën. Shkak i këtij vendimi është bërë qëndrimi i mazhorancës për çështjen e deputetit Tahiri.
PS përforcoi qëndrimin e saj edhe ditën e sotme përmes kryeministrit Rama se do të ngrejë kartonin kundër arrestimit të Tahirit seancën plenare të së mërkurës.
Megjithatë, Rama tha se hetimi duhet të vazhdojë deri në fund për të zbardhur të vërtetën.
Nga ana tjetër, opozita votoi pro kërkesës së prokurorisë për krimet e rënda për të autorizuar arrestimin e deputetit.
Në seancën e së mërkurës do të hidhen në votim dy raporte, një nga mazhoranca dhe tjetri nga opozita.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here