Perfundon qiellgervishtesja me e larte ne Europe

0
167

Eshte përuruar kete jave ne Varshave te Polonise qiellgervishtesja me e larte ne Europe,e njohur ndryshe si kulla Varso. Ndertesa eshte e gjate 310 metra dhe per momentin eshte godina me e larte e BE. Qiellgervishtesja eshte e pajisur me zyra,restorante,dyqane dhe nisi te ndertohej ne vitin 2017. Ajo eshte 53-kateshe dhe ka nje siperfaqe 70.000 metra katrore.

Shkruaj nje koment