Përgjimet e “Bild”, luan nga fiqiri Bledi Çuçi: Na dëmtojnë, por janë biseda që ndodhin në të gjithë botën

0
43

Ministri i Bujqësisë njekohesisht edhe kryesues i deputeteve socialiste te Qarkut Gjirokaster Blendi Çuçi, ka folur në lidhje me përgjimet e publikuara nga Bild, duke thënë se ato biseda janë shumë normale. Sic duket Cuci, po vazhdon me sukses rrugen e brockullitjeve, rruge kjo e hapur me pare nga ish ministrja dhe deputetja tjeter e Qarkut Gjirokaster Kumbaro. Mjafton te kujtojme ”perlen” e leshuar pak kohe me pare prej gojes se tij, qe “Vaji i palmes eshte me i mire se sa gjalpi i lopes”. I ftuar në studion e lajmeve në News 24, Çuçi ka thënë në fushatë këto gjëra i bëjnë të gjitha partitë

I ftuar në studion e lajmeve në News 24, Çuçi ka thënë në fushatë këto gjëra i bëjnë të gjitha partitë

I flitet të gjithëve, duhet ta di se dua të di gjuhën se si do flas me ta. Pasi duhet ta dimë ke kemi përball, nëse kemi një të PS do flasim ndryshme me një të PD do flasim ndryshe. Merrni pyeteni kë të doni nga opozita, këtë që them unë do thonë. Po gënjyen do gënjejnë si derri. Këto janë gjëra shumë normale në fushatë. Por këto përgjime dëmtojnë imazhin e Shqipërisë dhe janë lajme të porositura nga opozita”, tha Çuçi.  

Diten e djeshme ne media dolen prova të reja lidhur me të ashtuquajturën “Dosja 339/1″një nga çështjet, hetimi i të cilës bëri që PD ta ketë si çështje kryesore në betejën për rrëzimin e qeverisë.Në përgjime dëgjohet Astrit Abdylaj, i cili përfshihet vetë në fushatën elektorale të PS.

Avdyli kërkon që miku i tij, Elton Arbana të jetë pjesë e listës së deputetëve në Durrës, dhe vë në dukje mbështetjen që familja Avdyli ka për deputetin Ilir Ndraxhi. Në bisedat e publikuara Astrit Avdyli zotohet se rezultati i Partisë Socialiste në Durrës do të jetë spektakolar.

Shkruaj nje koment