Përmbyset makina me emigrantë në Greqi, 1 i vdekur dhe 16 të lënduar

0
184

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Kretës në Greqi, ku një makinë me 17 emigrantë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Sipas mediave greke, bëhet me dije se si pasojë e aksidentin ka humbur jetën një pasagjer, ndërsa 16 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Autoritetet kanë bërë me dije se shkaku i aksidentit ishte pasi shoferi gjeorgjian rriti shpejtësinë e mjetit, për t’ju shmangur policisë, pasi kjo e fundit i bëri sinjal të ndalonte

Shkruaj nje koment