Përmbytjet, ambasadorja Kim: Pikëllim për viktimat, të gatshëm t’iu mbështesim

0
103

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim, reagon lidhur me situatën e përmbytjeve që kanë përfshirë Shqipërinë.

Me anë të një mesazhi në rrjetet sociale, ambasadorja shpreh pikëllim për vdekjen e babë e bir, të rrëmbyer nga rrjedha e ujit dhe dëmet që rezultuan nga përmbytjet shkatërruese në veriun e Shqipërisë.

Shprehim ngushëllime për familjet e atyre që humbën njerëzit e tyre të dashur dhe respekt për guximtarët shqiptarë që ndihmojnë bashkëqytetarët e tyre.

Ne jemi të gatshëm të ofrojmë mbështetje sipas nevojës.

Shkruaj nje koment