Përmet/Ndihmuan tre shtetas të huaj të kalonin ilegalisht kufirin,bien në prangat e policisë

0
95

Një shtetas ka rënë në pranga të policisë ndërsa dy të tjerë po procedohen penalisht .Shtetasit Feti Qemali nga Durrësi ,Fatmir Mece dhe Ardian Gushi banues në Durrës në orën 00:30 në Pikën Kufitare në Çarshovë të Përmetit u kapën duke ndihmuar tre shtetas të huaj nga vendet e treta për të kaluar kufirin për ti traportuar më pas në Tiranë me mjetet tip Seat dhe Bmw të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.Materialet për këtë çështje iu referuan Prokurorisë së Përmetit .

Shkruaj nje koment