Përurohet xhamia e re e fshatit Gjashtë në Sarandë

0
182

Në fshatin Gjashtë të Bashkia Sarandë u inagurua xhamia e re pas një pune disavjecare.

Ne ceremonine e rastit moren pjesë qindra besimtare, banore te Gjashtës, të ftuar të shumtë, drejtues te komunitetit musliman shqiptar, drejtues vendore etj.

Ne fjalen e tij myftiu i xhamisë Sarandë, Bledar Mulla ka vleresuar rolin që do të këtë ky objekt i ri kulti në jetën kulturore dhe shpirtërore të zonës.

Ai falenderoi dhe ata që mbështetën këtë iniciativë përfshi dhe ndihmesën e dhënë nga Bashkia e Sarandës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here