Plane për fundjavën? Ja si parashikohet moti

0
117

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet të nisë me kthjellime dhe prej mesdite zhvillim të vranësirave.

Në orët e mesditës deri pasdite vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të cilat hera-herës do të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtëra.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here