Po vjen uragani “lorenco”

0
56

Reshjet e rrëmbyeshme kanë përmbytur zona të shumta të Britanisë, dhe të tjera priten me ardhjen e uraganit “Lorenco”. Zyra e meteorologjisë i ka paralajmëruar anglezët se bëhet fjalë për rrezik jete, dhe nuk ka shenja se reshjet mund të pushojnë së shpejti. Moti pritet të vazhdojë i frikshëm për dy javët e ardhshme në të gjithë vendin, dhe sinoptikanët e kanë quajtur uraganin “një bishë të vërtetë”, stuhi e Kategorisë 5, më i fuqishmi që i është afruar ndonjëherë Evropës.

Shkruaj nje koment