Pranga për 14 g kanabis

0
470

Policia e Gjirokastrës, duket se e ka marrë seriozisht punën ndaj kultivuesve dhe trafikuesve të hashashit. Së fundi, ka vënë në pranga një 48 vjecar, pasi iu gjet 14 gr kanabis. Ngjarja ka ndodhur sot (e mërkurë) teksa specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Policinë Rajonale, prangosën Artur Zhupan 48 vjeçar nga Gjirokastra. Sipas policisë, kjo e fundit ka zbuluar drogën, gjatë një kontrolli që ka ushtruar në automjetin e tij tip Hyundai me targa TR8326R. Mjeti është ndaluar në fshatin Humelicë, rreth 7 km në veri të Gjirokastrës.

Bravo cuna.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here