Protesta-pjesmarrje e intelektualëve dhe gazetarë me emër

bert-ndrenika-dhe-kico-blushi capture

Protestës kundër importimit të plehrave, i janë bashkuar gazetarë të njohur të mediave si dhe personalitete nga fusha e artit dhe kulturës. Në fotot që janë emetuar në rrjetet e ndryshme sociale, bie në sy, prezenca e gazetarëve të njohur si Gjergj Erebara, Rezarta Delisula, Anila Basha, Elkjer Bushkolaj etj. Krahas tyre, nuk kanë qëndruar indiferentë, as emra të njohur të kinematografisë si Robert Ndrenika, Suela Konjari, apo dhe dramaturgu dhe shkrimtari Kico Blushi, i ati i deputetit të tërheur socialist Ben Blushi.

Të gjithë kanë ripërsëritur të njëjtin refren dhe apel ndaj kryeministrit Rama-JO PLEHRAVE !

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment