Pse duhet ”vrarë” Edi Rama

0
53

Nga Basir Çollaku

Sigurisht duhet vrarë, asgjësuar, ekzekutuar, zhdukur njëherë tej çdo karrigeje në Shqipëri. Mos dalldisim nëpër plumba. Jo jo. Ta marrim shtruar forcërisht. Ai si model e do në lulë të ballit. Përse?
Emiljano Shullazi, Dritan Dajti, Lul Berisha, Frroket, Ndokët, Elvis Rroshi, Termet Peçi, Ymer Lala, Avdylët, Habilajt, Balili, Veliaj, Bushi, janë deputetët, kryebashkiakët, aleatët e Edi Ramës. Këta kanë vrarë, përdhunuar, trafikuar drogë, kanabis, heroinë dhe kokainë, pastruar para. Të gjithë bashkë. Nga burgjet në pushtet. Me leje e me firmë të Edi Ramës. Kjo ishte afërsisht ushtria elektorale e Edi Ramës ku me plumba e marifete krimi prodhuan pushtetin e kësaj mazhorance.

Jo vetëm kaq.
Zbresim të pjesa kryesore e mekanizmit masakrues të ekonomisë e cila ka kthyer bordin e frikshëm të kapjes bashkë me ushtrinë e sipërpërmendur.
Vilma Nushi, Ramë Geci, Bashkim Mulaj, Shefqet Kastrati, Samir Mane, Edmond Bego, Shkelqim Fusha, Gjoka, Salillari, firma e rrugës Balldrenit, e disa të tjerë u bënë magazina e administrimit të pastrimit të interesave. Janë adresat ku Rama hedh paranë publike dhe pastaj e ndan me këto klientë.

Jo vetëm kaq. Iu deshën pushtetarë të përdorshëm për ta bërë këtë.
Saimir Tahiri, Erion Veliaj, Fatmir Xhafaj, Vangjush Dako, Qazim Sejdini, Arben Ahmetaj, Ilir Beqja, Termet Peçi, Artur Bushi, Erion Veliaj, modele abuzimi kanibal të pushtetit në mënyrën më kriminale të mundshme. blen dhe mbjell 6000 euro një shkurre bashkiaku i Tiranës por ligjëron si të kishte thyer padashje një vezë. Të tjerët e këtij grupi janë të gjithë më dosje por njëherësh të gjithë të lumtur.

Dhe jo vetëm kaq. Duhet një garanci. Arta Marku, Donika Prela, Gent Ibrahimi, Helidon Bendo, Ardian Dvorani, e 11 komisionerët e vettingut dhe ato të Kolegjit të Apelimit janë në radhë për të bërë qokat e Ramës si fasoneri e lodhur. Kështu ka drejtësinë nëpër duar sipas kokrrës së qejfit.

Dhe jo vetëm kaq.
Bernd Boshard, Luigi Soreca, Ish-Vlahutin, Johanes Han, Flankeshtejn, Mogherini, Juncker, dhe shunë eurokratë të Xhorxh Soros në sulm kundër opozitës. Soros erdhi disa herë në Tiranë dhe gjezdisi edhe në Beograd e Prishtinë për t’u pjekur me Thaçin e Vuçiç për një treshe ushtarësh të tij.

Dhe jo vetëm kaq. 200 milionë dollarë tha OSCE ka bërë Edi Rama. Aq dinin aq thane. Unë them se ka bërë mikiarda euro??!
Dhe jo vetëm kaq. Janë larguar 500 mijë shqiptarë. BE ka marrë ne shqyrtim zyrtarisht kthimin e vizave për qytetarët e këtij vendi. Janë falur miliarda koncensione miliarda në arbitrazh miqve e miqve të miqve, një shtet në faliment financiar.
Dhe janë tmerr shumë nëse hetimi shkon deri ne fund. Dalin pafund tmerre kundra ketij vendi.

Ndaj Edi Rama duhet vrarë. Jo si individ. Por si dukuri rrënuese e shkatërruese për vendin. Opozita nuk duhet të ndalojë pa e bërë këtë vrasje. Dhe ta shënojë si model vrasjeje për këdo tenton ti ngjajë..Duhet nisur me këtë lloj vrasjeje…

Shkruaj nje koment