Publikohet emri i terroristes, kush ia dha urdhërin për sulmin me bombë sirianes

0
199

Është bërë publik identiteti i autores së sulmit të djeshëm me bombë në sheshin Taksim, Stamboll, ku humbën jetën 6 vetë dhe u plagosën 81 të tjerë.

Në një postim në Twitter gazetari turk Ismail Umut Arabaci tha se ajo është një shtetase iraniane dhe urdhëri për sulmin iu dha nga shtapi i YPG-së në Kobani

“Emri i terroristes është Ahlam albashir, një shtetase siriane. Element special i inteligjencës së organizatës terroriste PKK-YPG. Ajo ka hyrë në Turqi nga Afrini, urdhri i veprimit është dhënë nga shtabi i YPG-së në Kobani,”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here