“Punë ka, po s’ka profesionistë”, Rama i rikthehet shprehjes ‘virale’: U bë barcaletë e përsëritur

0
12

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Durrës në Panairin e Punës dhe Aftësive.

Teksa u ndal te punësimi i të rinjve, Rama iu rikthye ‘avazit’ të vjetër me shprehjen tipike “puna ka po s’ka profesionistë”. Kryeministri tha se megjithëse në dukej është konsideruar si një ‘barcaletë’, po kthehet në një problem që sa vjen e thellohet më shumë.

Shkruaj nje koment