QARKULLOJNË DY LLOJE GRIPESH SEZONALE. MJEKËT: SITUATA NUK ËSHTË ALARMANTE

0
104

AH1 dhe AH3N2 janë dy llojet e gripeve të cilat po qarkullojnë përgjatë këtyre ditëve, ku qytetarët paraqiten në qendrat spitalore me simptoma si temperaturë, dhimbje trupi, dhimbje koke dhe duket se simptomat janë të ngjashme me ato të Covid 19. Megjithatë ekspertët thonë se situata nuk është alarmante dhe se shumica e rasteve të paraqitura janë të infektuar me virozat e stinës por jo me Covid.

Shkruaj nje koment