Rama bisedë telefonike me Zelensky: Shqipëria hap ambasadë në Kiev

0
94

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky dhe Kryeministri shqiptar Edi Rama kanë zhvilluar ditën e sotme një bisedë telefonike.

Gjatë saj diskutuan mbështetjen e Shqipërisë për formulën e paqes për situatën Ukrainë.

Siç raporton Ukrinform, Zelensky e bëri të ditur bisedën me Kryeministrin shqiptar, me anë të një postimi në Telegam.

Zhvillova një bisedë me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Mora përgëzime për 30-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike midis vendeve tona dhe vuri në dukje vendimin për hapjen e një ambasade në Kiev.

Shkruaj nje koment