‘Rama është kryekrimineli i vendit”, i moshuari në protestë: Ky nuk është shtet i demokracisë

Një i moshuar ka marrë fjalën në protestën e sotme para Kryeministrisë, që u mbajt për rritjen e çmimit të energjisë.

I moshuari theksoi se Rama është kryekrimineli i vendit, duke shtuar se ky nuk është një shtet i demokracisë, por se në krye të vendit janë armiq të lirisë.

“Mafia kriminale e Edi Ramës, nuk është shtet i demokracisë dhe ne do të marrim hakun herët ose vonë, për këta trathtarë dhe armiq të demokracise.

Kam vuajtur shumë vitë në diktaturë, por akoma më shumë me taksat dhe veprat e këtij në këto 8 vite qeverisje. Kryekrimineli i popullit shqiptar është përgjegjës për të gjitha aktet kriminale. Kemi mafia që i shërbejnë njëra-tjetrës, Rama është njeriu me i poshtër”, deklaroi i moshuari.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment