Rama-Kumbari qe po sfidon shqiptaret

0
471

Edi Rama ne studion e emisionit Opinion te Bledi Fevziut amnistoi sot publikisht trafikun dhe trafikantet e droges.Me kembengulje dhe agresivitet z.Rama u perpoq te minimizonte kultivimin dhe trafikimin e droges duke mohuar faktin qe Shqiperia eshte prodhuesi me i madh ne Evrope i kanabisit.

Si gjithmone kamardarja e shpetimit per te ka sherbyer Lazarati duke genjyer paturpesisht se ne ate fshat ne te kaluaren eshte mbjelle nje siperfaqe prej 350 ha. Nderkohe kush e njeh perimetrin e Lazaratit me gjithe malet, gerxhet, fushat, perenjte dhe shtepite se bashku e di qe Lazarati nuk e ka nje siperfaqe te tille.

Cdo qytetar qe kalon sot ne Tepelene deri ne fashatin Kras ne rrugen nacionale perballet me nje arome te rende hashashi. Ne rrethin e Gjirokastres eshte korrur kanabisi ne te gjitha zonat e thella si ne Kurvelesh, Kardhiq, Plesat, Zhulat, Lunxheri, Dropull, Zagori, Pogon etj. Qyetetaret nga zonat perkatese thone se keto parcela jane te kontrolluara dhe te ruajtura nga drejtues te policise se shtetit ndaj te cileve kane paguar 30% ne shkembim te ruajtjes, drejtore te ndermarrjeve shteterore, administratore te zonave dhe deri te familjare te kryetareve te bashkive respektive. Keto jane informacione qe ne dijenine tone i disponojne dhe sherbimet inteligjente, me emra dhe mbiemra.

Por, me qendrimin e tij ne studion e opinion te enjten ne mbremje, dhe me pare ne ceremonine e inagurimit te perfundimit te punimeve te Ministrise se Brendsheme para trupes policore dhe ne sy te nderkombetareve Edi Rama, Kryeministri i vendit, ka inkurajuar kriminelet, trafikantet dhe segmentin e korruptuar brenda policise duke ju thene se ;

  1. “….ne Shqiperi nuk ka droge, aq sa ka ne po e lutojeme..” (Gje qe perkthehet, vazhdoni mbillni, korrni e trafikoni pa frike cunat e partise se keni mbrojtjen time)
  2. ….me qendrimin qe mban opozita duke “shpifur” ndaj policise per implikimin e saj ne kete trafik, ajo eshte me e rrezikshme se krimi..”( mesazhi qe i dha policise ishte se ju nuk duhet te luftoni cunat e droges qe kane ngulur cadrat kudo, por opoziten qe denoncon keto afera)

Ky pra, eshte Kryeministri yne, e keqja jone e perbashket, rreziku yne sot dhe i gjenerates tjeter neser. Mbrojtesi dhe inkurajuesi i krimit te organizuar/ jugunews.net

Ky eshte KUMBARI !

lazarati

(Me 2014 sipas Rames Lazarati ishte 393 ha ndersa sot 350 ha. Po ne 2018 sa do jete? ?? Kush ia ka bere Matematiken Kryeministrit, dini gje?!)

 

Shkruaj nje koment