Rama ‘lan duart’ me Tahirin: Nuk komentoj vendimet e gjykatave

0
46

Edi Rama është pyetur sot pas vendimit të Apelit të GJKKO për dënimin e ish-ministrit Saimir Tahiri me 3 vite dhe 4 muaj burgim.

Rama tha se nuk komenton vendimet e Gjykatave dhe se ai ka qenë këmbëngulës i realizimit të vet Reformës në Drejtësi.

“Unë nuk komentoj  asnjëherë vendimet e gjykatave e kam ditur se çfarë kam bërë duke udhëhequr reformën në drejtësi 100 herë të kthehesha pas 100 herë do bëja të njëjtën gjë. Këtu jemi për një çështje me rëndësi dhe për çështje të tjera do flasin në vazhdim”, tha Rama

Shkruaj nje koment