Rama njofton tjetër rritje pagash për administratën: Nis në qershor 2024

0
110

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot konferencën e fundvitit me gazetarët.

Teksa analizoi bilancin e vitit 2023, Rama njoftoi edhe rritje pagash për punonjësit e administratës që do të nisë në muajin qershor.

“Pagat do të rriten sërish në qershor të 2024, janë parashikuar në buxhet. Arsimtarët, ushtarakët, punonjësit e policisë, mjekët dhe të gjithë punonjësit e administratës do të kenë një rritje ku paga mesatare do të shkojë në 900 eruo”, tha Rama.

Shkruaj nje koment