Rama reagon për satelitët: Vonesat s’janë në dorën time, zotimit nuk i ndahem

0
34

Ishin parashikuar të hidheshin në hapësirë në fund të Marsit, por deri më tani satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2”, nuk kanë fluturuar.

Lidhur me këtë kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një postimi në Twitter ku shprehet se vonesat nuk janë në dorën e tij, por që zotimit të bërë nuk ka ndërmend t’i ndahet. Ndër të tjera ai shprehet se duhet të tregojnë vetëm durim.

Padurim të madh paskan pasur disa për satelitët e sipas modës së re thonë ç’të duan pa pyetur fare more si është puna! Po një gjë çuditëm si nuk duan ta kuptojnë: Unë them atë që bën e bëj atë që them dhe kur vonesat s’janë në dorën time thjesht bëj durim,  po zotimit s’i ndahem jo!

Shkruaj nje koment