Rama vazhdon me fyerjet ndaj opozites

0
89

Kryeministri Edi Rama po vijon prej ditësh një fushatë denigruese ndaj opozitës, dhe jo vetëm me postera e banera, por tani edhe me deklarata.

Nga qyteti në qytet e fshati në fshat, Rama po përhap deklarata kërcënuese për zgjedhësit të cilët i shtyn të mos votojnë koalicionin “Bashkë Fitojmë”. E akoma më keq, sot në takimin me banorët e Mallakastrës iu ka kërkuar të mos votojnë fare nëse duan të zgjedhin pikërisht kandidatët e opozitës.

Duke vijuar me nofkat ofenduese si “zorra qorre”, Rama deklaroi para banorëve se nëse duan të zgjedhin PD-në, do e kuptojnë më vonë se çfarë kanë bërë.

Shkruaj nje koment