Reagon Basha ndaj vendimit të KQZ-së: Fitore për shqiptarët e ndershëm

0
343

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me vendimin e KQZ-së që i heq mandatin kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi dhe deputetëve, Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami.

“Ndarja e politikes me krimin sapo ka filluar.

Per te gjithe shqiptaret e ndershem kjo eshte nje fitore e shumepritur.

Beteja eshte e gjate dhe e veshtire sepse krimi ka mbrojtje dhe mbeshtetje qeveritare.

Por asgje nuk do te na ndale nga kjo rruge qe na ndan me te keqen dhe qe do te ndryshoje Shqiperine duke ndryshuar nga rrenjet politiken”, thuhet në reagimin e kreut të PD-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here