Reagon deputeti demokrat Tritan Shehu: Bashkia dhe qeveria të dalin nga zyrat

0
148

Në një status në Facebook deputeti i PD për Qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu ka reaguar për situatën në Gjirokastër sidomos pë problematikën e mungesës së rrugës në fshatin Zhulat dhe atë të banesave të rrezikuara në Gjirokastër.

Zoti Shehu akuzon kryetaren e Bashkisë për gjendjen e mjerueshme të qytetit. Ai shton se Gjirokastra, rrugët, pallati i sportit rrezikojnë që të bllokohen dhe bashkia nuk reagon.

Statusi i plotë i Tritan Shehut:

BASHKIA E GJIROKASTRES E KRYETARJA E SAJ, “TE SHOHIN EDHE JASHTE ZYRAVE”!
Banoret e Zhulatit jane krejt te izoluar.
Mund te komunikojne vetem nepermjet Fushe Bardhes, me kembe per aty, nga shembja e rruges prej permbytjeve.
Palokastra rrezikohet te bllokohet nga rreshqitja e pjeseshme e rruges deri tashti.
Askush nuk po jep alarmin dhe impenjohet.
Ndersa Pallati i demtuar ne Gjirokaster kerkon vendime radikale: banoret duhet te cvendosen provizorisht ne godina te lehta e komode, nderkaq Bashkia me Qeverine duhet te financojne ndertimin e nje godine tjeter ne nje zone te sigurte.
Nga informatat qe une kam, zona ekzistuese veshtire te sigurohet afat gjate.

 

Shkruaj nje koment