Rekord!!! Nga Qarku i Gjirokastrës 1500 protestues drejt kryeqytetit

Nuk ka ndodhur ndonjehere qe te kete pasur kaq shume interesim nga qytetare te ndryshem te shtate bashkive te Qarkut te Gjirokastres per te protestuar ndaj nje qeverie.

Kete e ka mundesuar Edi Rama me urrejtjen qe ka mbjell vitet e fundit ne krye te nje qeverie qe eshte larg pritshmerive sociale. Gjirokastra si Qark sot ka cuar drejt protestes masive ne kryeqytet, 1500 tubues kryesisht qytetare pa parti. Ndonese organizimet e partive opozitare si PD dhe LSI kane qene ne nivelin maksimal, qytetaret jane vetorganizuar duke u nisur drejt kryeqytetit per te protestuar ndaj nje qeverie qe nuk eshte e tyre por e krimit.

Ne shifra sipas bashkive respektive referuar shtabeve te protestes nga PD, Jugunews jep keto te dhena:

Bashkia Gjirokaster 400 protestues

Bashkia Kelcyre 200 protestues.

Bashkia Permet 150 protestues

Bashkia Tepelene 150 protestues

Bashkia Memaliaj 200 protestues.

Bashkia Libohove 250 protestues

Bashkia Dropull 150 protestues  

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment