Rekord/Sandalet e veshura nga Steve Jobs shiten per 220 mije dollare

0
162

Nje pale sandale te veshura nga Steve Jobs jane shitur ne ankand nga Julien’s Auctions per gati 220.000 dollare. Ky eshte çmimi me i larte i paguar ndonjehere per sandale. Sandalet ishin model kamoshi nga Birkenstock qe daton ne mesin e viteve 1970 dhe mbajne gjurmen e themeluesit te Apple. Jobs i veshi ato sandale ne shtepine e prinderve te tij ne Palo Alto ne Kaliforni,ku ne vitin 1976 me Steve Wozniak krijoi Apple. Shtepia tani eshte nje “pikture historike”. Jobs vdiq ne vitin 2011 nga kanceri i pankreasit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here