Rënia e euros, Tabaku: Është si pasojë e pazarit politik me blerje votash dhe paranë e pistë që kontribuon

0
194

Jorida Tabaku ka reagur në lidhje me rënien e euros në kursin e këmbimit valutor që kohët e fundit ka arritur rekorde të reja. Deputetja e Partisë Demokratike deklaroi se kjo nuk ndodh se ekonomia jonë po shkëlqen, as se remitancat po zhvlerësojnë euron; përkundrazi situata është gri dhe parashikohet edhe më gri.

Sipas Tabakut, rekordi i zhvle

ësimit të euros është si pasojë e pazarit politik me blerje votash dhe paranë e pistë që kontribuon sot sa tek betoni por më shumë tek fushata!

POSTIMI I PLOTË:

Sa herë në Shqipëri ka zgjedhje po aq herë arrihen rekordet negative të rënies së euros.

Pse bie euro dhe vlerësohet leku? Kjo nuk ndodh se ekonomia jonë po shkëlqen, as se remitancat po zhvlerësojnë euron; përkundrazi situata është gri dhe parashikohet edhe më gri!

Nuk është e vlerësuar m

dha jonë sepse kemi një ekonomi më të fortë! As se po na mbysin turistët e huaj që janë derdhur në Shqipëri për të shpenzuar miliona!

Rekordi i zhvlerësimit të euros është si pasojë e pazarit politik me blerje votash dhe paranë e pistë që kontribuon sot sa tek betoni por më shumë tek fushata!

Mos u gënjeni nga slogani pemëve që në fakt mbulon të vërtetën e parave të pista që po i hapin gropën ekonomisë sonë!

Mos i përbuzni shqiptarët me gënjeshtra kur të gjithë e dinë të vërtetën që jehon nga betoni në zemër të Shqipërisë dhe shpërndahet në çdo skaj; pastrimi i parave dhe një qeveri në shërbim të këtij pastrimi!https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fjorida.tabaku%2Fposts%2Fpfbid02VihmPYtJZW1DX6tPS26wFp53wj83Y5NvU3LyP35Wq5YigobbmXgDmYCqFGCWJ5tRl&show_text=true&width=500

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here