Reshjet e shiut, ja ku ka probleme

0
57

Fundi i muajit mars duket se do të shoqërohet me reshje të dendura shiu dhe temperatura të ulëta.

Prej mbrëmjes së djeshme qarku i Gjirokastrës është pushtuar nga reshje të dendura shiu përgajtë gjithë natës dhe mëngjesit të sotëm.

Një breshër i pazakontë ka rënë rreth orës 09:00 të këtij mëngjesi duke shkaktuar problem në  bujqësi dhe vrarë lulëzimin e parë të pemëve.

Në përgjtihësi situata në qark paraqitet pa probleme. Nuk ka raportime për rrugë të bllokuara apo ndërprerje të energjisë elektrike përveç disa fshatrave të Njësisë Administrative Krahës në bashkinë Memaliaj dhe konkretisht në fshatrat Luftinjë, Buz dhe Lops.

Si pasojë e reshjeve të dendura liqeni i Viroit ka shenja për daljen e ujit në rrugën nacionale.

Shkruaj nje koment