RIKTHEHET FESTIVALI FOLKLORIK I GJIROKASTRËS/ MARGARITI: S’DO KETË ÇMIME, PO PUNOJMË TË ÇOJMË DOSJEN NË UNESCO

0
155

Pas tetë vitesh ndërprerje, Festivali Folklorik rikthehet në Gjirokastër në datë 24 qershor. Performancat e 1200 artistëve nga vendi dhe bota sipas Ministres së Kulturës Elva Margariti për herë të parë nuk do të vlerësohen me çmime. Margariti tha për live se po punohet që pas Xhubletës edhe Festivali i Gjirokastrës të bëhet pjesë e UNESCO-s.

Shkruaj nje koment