Rinisin reshjet e shiut në Gjirokastër/Sipas IGJEUM mund të ketë përmbytje..

0
90

Mbrëmja e sotme ka sjellë rinisjen e reshjeve të shiut në të gjithë vendin përfshirë edhe Gjirokastrën.Sipas IGJEUM,Gjirokastra mbetet ndër qarqet më të rrezikuar nga reshjet dhe nga përmbytjet .Mbetet për tu parë në orët në vijim se si do jetë gjendja në qytetin e gurtë.Reshjet e dendura të shiut të dy ditëve mëparë sollën probleme kryesisht në infrastrukturë dhe në bujqësi .Shqetësues për Gjirokastrën mbetet përroi i Cullos i cili është më i rrezikshmi nëse del nga shtrati.

Shkruaj nje koment