Ronaldo i lumtur në Arabinë Saudite, dëshiron që edhe lojtarë të tjerë të mëdhenj t’i bashkohen

0
152

Cristiano Ronaldo pranon se nuk priste ta përfundonte sezonin duarbosh në Al Nassr, por sulmuesi portugez thotë se është i lumtur në Arabinë Saudite dhe shpreson se lojtarë të tjerë të famshëm do ta ndjekin atë në ligë për sezonin e ardhshëm. Ronaldo nënshkroi një kontratë dyvjeçare e gjysmë që vlerësohet nga mediat të jetë më shumë se 200 milionë euro (220.16 milionë dollarë) me Al Nassr, duke bërë debutimin e tij në janar.

Ai shënoi 14 gola në 16 ndeshje, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të ndihmuar skuadrën e tij të fitonte titullin në Ligën Pro Saudite (SPL), me Al Nassr që përfundonte i dyti pas Al Ittihad. 38-vjeçari, i cili humbi ndeshjen e fundit për shkak të lëndimit, tha se liga ishte shumë konkurruese, por se kishte shumë mundësi për t’u rritur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here