Rusia teston raketën hipersonike Zircon nga fregata

0
253
Russian President Vladimir Putin attends an interview with NBC's journalist Megyn Kelly in Kaliningrad, Russia March 2, 2018. Picture taken March 2, 2018. Sputnik/Alexei Druzhinin/Kremlin via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. - RC1242BB4A70

Rusia lëshoi me sukses raketën e saj hipersonike Zircon (Tsirkon) nga një fregatë, tha Ministria e Mbrojtjes e vendit. Lëshimi testues u krye në Detin Barents dhe goditi me sukses një objektiv detar në një distancë prej rreth 1.000 kilometrash, thuhet në një deklaratë të ministrisë.

Shkruaj nje koment