Sali Berisha:Pa opozitën ,Edi Rama ta harroj BE

0
66

Ish kryeministri Sali Berisha në një intervistë gjatë mbrëmjes së sotme ka folur në lidhje me cështjen e nxehtë që po zien ditët e fundit në vend ,ajo për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE .Sipas tij nga 13 kushte të lëna, Shqipëria ka plotësuar vetëm një prej tyre dhe atë pjesërisht.

“Janë 13 kushte dhe vetëm njëri është plotësuar deri diku. Kërkohet rezultat i prekshëm në luftën kundër korrusionit në të gjitha nivelet, zero. Është realizuar vetëm vettingu dhe ky pjesërisht pasi nuk është ngrit BKH, SPAK .”

Gjithashtu Sali Berisha është shprehur se pa opozitën Edi Rama ta harroj europën dhe se është ky i fundit ai që po i pengon negociatat sepse shikon vetëm karriken e vetë.

Shkruaj nje koment