Seanca gjyqësore për inceneratorin e Tiranës, zbardhet dëshmia e Alqi Bllakos

0
89

Ndërsa seanca në Gjykatës së Posaçme vijon gjykimi ndaj 12 të akuzuarve për aferën me inceneratorët, mësohet se shumica pre tyre kanë mohuar akuzat.

Ndër të akuzuarit, që tashmë ndodhen në burg që nga hetimet për aferën me inceneratorin e Elbasanit, ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka dhe ish-deputeti socialit Alqi Bllako, kanë dhënë dëshminë e tyre.

 Koka ka thënë se akuzat janë ngritur mbi bazë të opinionit publik. Ndërsa Alqi Bllako ka folur për punësimin e Vladimir Bezhanit.

Është një kontratë e lighshme me sektorin privat. Bezhani është një nga tre eskpertët më të mirë. Paga e personit të punësuar është e ligjshme”, ka thënë Bllako

Shkruaj nje koment