Serbët u tërhoqën nga institucionet, reagon Kurti: Serbia po bëhet vegël e Kremlinit

0
147

Lista Serbe u tërhoq sot nga institucionet e Kosovës dhe nga komunat në veri.

Pas tërheqjes së tyre, ka reaguar edhe kryeministri Albin Kurti. Në një postim në Facebook, Kurti ju drejtohet qytearëve të Kosovës duke thënë se presidenti serb Aleksandër Vuçic ka gënjyer Perëndimin dhe SHBA-të, duke u kthyer në një vegël të Kremlinit.

Shkruaj nje koment